Підведені підсумки фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН у відділенні Філософії та суспільствознавства. У секції "Правознавство" захищалась учениця 10-А класу НВК№10 Білоусова Дарина з роботою "Кримінологічний аналіз творів кіномистецтва для дітей (на прикладі українських анімаційних фільмів)". Пишаємося досягненнями Дарини - вона посіла ІІ місце у серйозних змаганнях юних науковців-правознавців! Щиро вітаємо Дарину, її наукового керівника Білоусова Ю.В., учителів Хруленко Г.В., Дяченко А.М., які супроводжували підготовку учениці! Зичимо Дарині здоров'я, радості та успіхів у доланні нових висот!
Наш конкурсний проект "Моя мама - шкільна вчителька" розкрив багато талантів учительських дітей. Їх роботи поступово будуть публікуватися в цій групі. Так, Прозоровський Дмитро "накрафтив" для мами Юлії Володимирівни парк, де б вона могла відпочивати. Дмитро хвилювався, коментуючи роботу для членів журі, тому матуся допомагала.😊 Запрошуємо школярів НВК№10 поділитися своїм досвідом, набутим у "Майнкрафт". Коротка довідка: Minecraft - одна з найуспішніших комп'ютерних ігор в історії: станом на 2015 рік продано 80 млн. копій гри, а кількість зареєстрованих гравців перевищила цифру 100 млн. осіб. Гра дає можливість гравцю генерувати трьохвимірний світ, що складається з кубічних блоків. Можливість вільно його перебудовувати, створюючи складні споруди, уподібнює гру до конструктора LEGO.
Найщиріші вітання юним науковцям: Онистюк О., Дзинюку М., Бабій А., Савковій О., Ткаченко О., Білоусовій Д., Мельник М., Крижановській В., Гелемей В., Копанєву Р., Коренчук К., Рибальову А., Штипуляк О., Лободі Р., Федоришиній О.
Щороку, напередодні Дня науки, в НВК№10 відбувається конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів початкових класів, які займаються в УНТ МАН НВК№10 "До вершин наук" за програмою "Юний дослідник". Сьогодні 9 юних науковців - учнів 3-В класу - разом зі своїми батьками, наставниками, класним керівником Кінашевською Н.П. представляли результати виконаних досліджень. Скочеляс Марія - про спортивні танці та колектив "Імпульс". Будна Марія - про музеї м. Хмельницького, зокрема - музей фотомистецтва. Небесний Олександр - про українську народну пісню. Гуменна Діана - про дитячу студію колективу "Козаки Поділля". Лугова Зоя-Стефанія - про театральне мистецтво та свій театральний гурток. Суховірська Мирослава - про фортепіано, короля музичних інструментів. Голубнича Надія розповіла про захист тварин як в нашому місті, так і в усьому світі. Савчук Богдан - про жука-плавунця. Бабіч Володимир - про гончарство в Україні. Усі дослідження містили практичні частини, презентація яких стала справжнім святом і викликала захоплення глядачів - учнів 2-А класу, учасників Всеукраїнського проекту "Cloud services sn education". Саме їх класний керівник, Денисюк М.Н., і є автором програми "Юний дослідник". Щороку учнівське наукове товариство нашої школи поповнюється талановитими й креативними учнями-початківцями! Протягом останніх двох тижнів травня 2017 року відбулись урочистості шкільного, міського, обласного рівнів з відзначення учнів - переможців олімпіад, конкурсів, конкурсу-захисту МАН. Гарного літа усім та нових звершень!
Приємно, коли наші випускники долають свої висоти, досягають мети, реалізуються. Анастасія Бойко - вихованка НТУ МАН НВК№10 "До вершин наук", переможниця ІІІ етапу у 10 класі (секція "Зарубіжна література"), ІІ етапу в 11 класі (секція "Журналістика"), нині - студентка факультету журналістики ЧНУ. Разом з колежанками заснувала цікаве видання CHEсний лис. Настя працює там репортером-журналістом. Пишаємося її успіхами, бажаємо короткого шляху до авторської колонки!
Чи відомо вам, що латиною слова «школа» та «сходи» співзвучні? А чи знаєте, що саме латиною в давні часи викладали всі предмети в усіх університетах?
Науки латиною – scientia.
Вважалося, що, навчаючись, школяр не «переходить» з класу в клас, а підіймається сходами, які ведуть до вершин наук. Ось чому учнівське наукове товариство МАН НВК№10 називається «До вершин наук».
Scientia vinces – наукою переможемо! – цю давню сентенцію підтвердили сьогодні наш випускник Єгор Новосад та його науковий керівник Оксана Юхимович. Вони перемогли з роботою "Краудсорсинг як інноваційна технологія реалізації проектів в сучасній економіці" - ІІІ місце у фіналі МАН!
Полянський: Інформаційна війна в освіті це боротьба за молодь
Освіта має потенціал бути активним суб'єктом інформаційного простору. На цьому, за повідомленням прес-служби МОН, наголосив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час виступу на Міжнародній конференції «Інформаційна війна у XXI столітті - досвід українського конфлікту 2014-2015 років для Польщі та Європи», що відбулася у Варшаві.
20 березня Україна підписала угоду з Європейським Союзом про участь в рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020". Набуття Україною статусу асоційованого члена у цій програмі було одним із завдань, які стояли перед Міністерством освіти і науки на 2015 рік.
Чому ця програма така важлива для України?
Відбулось пробне ЗНО з української мови і літератури
У суботу регіональні центри оцінювання провели перше пробне ЗНО, під час якого абітурієнти мали можливість пройти пробне тестування з української мови і літератури.