xeol microsofr office word excel access powerpoint paint графика обучение офис майкрософт ворд эксель аксес повер поинт паинт программы калькулятор компьютер информатика xeol.com.ua
Untitled Document
 
Пошук по сайту
Переглядів:38682
Головна Про проект Фотогалерея Корисні посилання Мапа сайту
Про нас
Міжнародні проекти
Про проект
Хмельницький – Вупперталь: шляхами дружби
Остарбайтер з Хмельницького – Дмитро Головчук
Учасники проекту розповідають про себе
Німеччина стає ближчою
Клуб «Погляд крізь віки»
Хмельницький чекає гостей
Навчальні предмети
Юний дослідник
Книга обдарованих дітей
Класний керівник
Мала академія наук
Майстер-класи та
семінари
Конкурси
Математична школа
Гостьова книга

Код кнопки сайту Дайджесту УНТ НВК №10


Опитування:
 
   Визначте тип своєї особистості
  "гравець словами"
  "допитливий аналітик"
  "візуальний спостерігач"
  "любитель музики"
  "непосидючий"
  "співрозмовник"
  "сам собі пан"


Співпрацюємо з:

ХОІППО

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

МАН України

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Робота з обдарованими дітьми

Обдарована молодь Хмельниччини

Хмельницькі олімпіади

Управління освіти Хмельницької міської ради

Пещера Атлантида

www.olimp-sport.com.ua
 

Німеччина стає ближчою

   Робота над проектом викликала великий інтерес до Німеччини. Тому учні школи №10 під час весняних канікул вирушили в подорож і відвідали історичні та культурні центри Німеччини —міста Дрезден та Берлін.

  
Учень 10-Б класу Едуард Чайковський біля Брандербургських воріт у Берліні   Під стінами Рейхстагу
  
Учениці 10-Б класу Федорук Юля та Подлюк Настя на території палацового ансамблю Цвінгер   Чудовий настрій і гостинний Дрезден!

Вупперталь—місто Енгельса і швебебана

     На північному заході Німеччини, на території Північний Рейн - Вестфалія (Wuppertal, North Rhine-Westphalia), всього в 50 км від Кельна, розкинулося місто Вупперталь. Але містом він став зовсім недавно. Лише на початку ХХ століття, невеликі містечка Ельберфельд, Брілль і Бармен, були об'єднані в одне місто.


    Остаточно місто сформувався лише до 1950 року. Населення міста складає близько 360 тисяч осіб. Місто отримало свою назву завдяки невеликій річці Вуппер. Найдивовижніше, що місто саме по собі склалося не історично, а адміністративно.
    Середньовічні війни, міжусобні чвари обійшли ці землі через нечисленне населення. Вупперталь вважався районом ткачів. Не одне десятиліття тут працювали ткацькі фабрики. Цілі сім'ї з роду в рід передавали ткацьку майстерність. Може це і стало причиною того, що ця місцевість стала батьківщиною одного з титанів світової революції Фрідріха Енгельса.


    Під час другої світової війни, на територію Вупперталь англо-американські бомбардувальники скинули величезну кількість бомб. Навіть місцева ратуша вигоріла вщент. Тут же був концетраційний табір. Люди, яких сюди зігнали, використовувалися як робоча сила. Можливо тому табір Вупперталь не був найстрашнішим серед інших таборів. Не рідкісні були випадки, коли місцеві жителі допомагали в'язням концтабору. Відомі випадки, коли прості жителі підгодовували дітей, яких було тут досить багато.
    Дві головні визначні пам'ятки Вупперталя - це будинок Фрідріха Енгельса (Friedrich Engels) і швебебан (Schwebebahn), підвісна залізниця над річкою Вуппер. А ще в Вупперталі є досить представницький музей-Von-der-Heydt-Museum - зі зразками європейського живопису і скульптури від 16 століття до наших днів. У вуппертальскому музеї досить багато шедеврів.
    Загалом, Вупперталь типове провінційне місто Німеччини. Зі своєю унікальною історією і неспішної життям. Недарма кажуть, що якщо ви хочете побачити типових німців, то у великих містах ви їх не знайдете. Всі великі міста світу, так, чи інакше, схожі одне на одного, а вигляд справжнього жителя країни треба шукати ось у таких невеликих містах.

 
Авторизація:
Логін:
Пароль:
Запам`ятати

Освітні новини:

2015-03-23 11:15:38

Полянський: Інформаційна війна в освіті це боротьба за молодь

Освіта має потенціал бути активним суб'єктом інформаційного простору. На цьому, за повідомленням прес-служби МОН, наголосив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час виступу на Міжнародній конференції «Інформаційна війна у XXI столітті - досвід українського конфлікту 2014-2015 років для Польщі та Європи», що відбулася у Варшаві.

Джерело:Освіта.Ua
2015-03-23 10:17:49

"Горизонт 2020": що це дасть українській науці

20 березня Україна підписала угоду з Європейським Союзом про участь в рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020". Набуття Україною статусу асоційованого члена у цій програмі було одним із завдань, які стояли перед Міністерством освіти і науки на 2015 рік.
Чому ця програма така важлива для України?

Джерело:Освіта.UA
2015-03-23 09:06:01

Відбулось пробне ЗНО з української мови і літератури

У суботу регіональні центри оцінювання провели перше пробне ЗНО, під час якого абітурієнти мали можливість пройти пробне тестування з української мови і літератури.

Джерело: Освіта.Ua

 
© XEOL 2015